NOVINKY

arr3POSUVNÉ SÍTĚ PROTI HMYZUNemáte dost prostoru přede dveřmi pro pořízení otevíravé sítě? Výbornou alternativou je posuvná síť,... arr3Žaluzie IDSNOVINKA   Vážení zákazníci, rádi bychom vám představili nový a dlouho očekávaný typ interiérové... arr3PLISSÉPlissé žaluzie jsou horkou novinkou v oblasti interiérového stínění. Jsou určeny k montáži nejen do...

KONTAKTY

Pro-okna
naokna@seznam.cz
Praha a okolí - 603 216 736
Beroun a okolí - 733 666 340

NEJPRODÁVANĚJŠÍ


Markýzy

Markýzy a sluneční clony

Markýzy mají několik předností. Především jsou schopny zastínit větší plochy teras, balkónů či prosklených výloh.

V naší nabídce je velké množství typů, které vyhoví Vašim náročným požadavkům.

Kategorie markýz:

Výsuvné markýzy

Markýza je sluneční clona s dokonalým konstrukčním řešením. Základním prvkem konstrukce je nosný ocelový profil 35 x 35 mm, pomocí kterého je clona kompletně sestavena a předseřízena na montáž. K markýze je možno dodat různé typy konzol. Kloubová ramena uchycená na nosném profilu zajišťují optimální napětí vysouvané látky. Látky jsou vyrobeny ze 100% akrylového vlákna a vyznačují se dlouhou životností a stálobarevností. Výběr látek je z velkého množství moderních vzorů, včetně speciálních fasádních látek Soltis a Tabela.

Kazetové markýzy

Markýza s kloubovými rameny dokonalého tvaru je zavěšená na trojhranném nosném profilu. Box je postranně pohyblivě uložen tak, aby ho zaoblený čelní profil v zataženém stavu optimálně uzavíral. Nastavení úhlu sklonu je pomocí vnitřního šestihranného šroubu od vodorovného po max. 50°. Stabilní hliníková kloubová ramena s integrovanou tažnou pružinou, dvojitými nerezovými ocelovými lanky s ochranným plastovým krytem přes střední kloub. Standardní ovládání převodovkou s odnímatelnou klikou. Výběr látek je z velkého množství moderních vzorů, včetně speciálních fasádních látek Soltis a Tabela.

Volně stojící markýzy

Ombramobil OS4000 je volně stojící dvojitá markýza, která nabízí velkou stínící plochu, ale také chrání před lehkým deštěm. Protože markýza nepotřebuje žádné rušivé prostřední podpěry, může být prostor pod touto markýzou optimálně využit. Ombramobil je mnohostranně použitelný, např. pro gastronomické provozy nebo v soukromí, ale také pro dětské školky nebo stánky na tržišti. Konstrukce je mobilní – smontování a demontování je možné v krátkém čase. Stabilní kloubová ramena vyjíždějí do stran synchronně. Box chrání látku a kloubová ramena. Stabilitu konstrukce zajišťují volitelné T-podpěry nebo stojiny pro zabetonování. Nastavení úhlu sklonu od 10° do max. 20°. Standardní ovládání převodovkou s odnímatelnou klikou.

Fasádní clony

Svislá markýza s hranatým boxem o rozměru 117,6 x 117,6 mm, který je montážně (samonosně) spojen s vodícími lištami. Přední profil je vybaven zatěžovacím závažím a k napnutí látky slouží upevňující drážka. Při použití spojovacího mechanismu lze pomocí jedné převodovky (motoru) ovládat až 3 clony. Standardní ovládání převodovkou s odnímatelnou klikou.

Zastínění zahrad a pergol

Pro venkovní zastínění středně velkých ploch – zimní zahrady, skleněné krytiny nebo střešní okna. Pomocí patentovaného mechanismu plynových pružin v bočním vedení může být clona montována ve všech polohách od svislé až po vodorovnou. Výrobky s výsuvem nad 3 m jsou vybaveny sadou příčných vzpěr, s výsuvem nad 5 m pak dvěma sadami. Standardní ovládání elektromotorem.

 

Kotvení markýz

Upevňovací systém Fischer Thermax je vhodný k ukotvení markýz na vnější zdi s tepelnou izolací nebo pro odvětrávanou fasádu. Jedná se o prvek, který najde uplatnění především u pasivních domů, kde se hledí na veškeré tepelné ztráty. Speciální hmoždinka ukotví markýzu bezpečně ve zdivu, aniž by při tom byla ovlivněna schopnost přerušit tepelný most.

Umožňuje to takzvaný protichladový kužel z umělé hmoty, zesílený skelnými vlákny. Ten spojuje galvanicky pozinkovanou kotvící tyč a z nerezu vyrobený svorník, určený k montáži markýzy.